IPARD HAYVANCILIK HİBE DESTEKLERİ (101)

IPARD kapsamında; Büyükbaş (inek, manda) ve Küçükbaş (koyun, keçi) süt üreten işletimlerin kurulması veya modernizasyonu için yapım işleri (ahır, sağımhane, revir, doğumhane, yem deposu, araç garajı, gübre çukuru, silaj çukuru, idari bina vb.), makine ekipman alımı, danışmanlık ve görünürlük harcamalarına %70’e varan hibe desteği verilmektedir.

IPARD kapsamında; Büyükbaş (sığır, manda) ve Küçükbaş (koyun, keçi) kırmızı et üreten besi işletimlerinin kurulması veya modernizasyonu için yapım işleri (ahır, revir, yem deposu, araç garajı, gübre çukuru, silaj çukuru, idari bina vb.), makine ekipman alımı, danışmanlık ve görünürlük harcamalarına %70’e varan hibe desteği verilmektedir.

IPARD kapsamında; broyler (tavuk), hindi ve kaz yetiştiren beyaz et üreten işletimlerin kurulması veya modernizasyonu için yapım işleri, makine ekipman alımı, danışmanlık ve görünürlük harcamalarına %70’e varan hibe desteği verilmektedir.

IPARD kapsamında; yumurta tavukçuluğuna işletimlerinin modernizasyonu için yapım işleri, makine ekipman alımı, danışmanlık ve görünürlük harcamalarına %70’e varan hibe desteği verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir